16 مرداد 1394 منتشرشده در IRJSO

مسابقه المپیاد علوم نوجوانانIRJSO

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

  

مسابقه المپیاد علوم نوجوانان یک مسابقه  در علوم برای رده سنی نوجوانان 12 تا 15 سال می باشد که در علوم زیست شناسی، فیزیک، شیمی، ریاضی و نجوم  در سه مرحله تستی، تشریحی و آزمایشگاهی در قالب تیم 6 نفره به رقابت می پردازند. این مسابقه هر ساله در آذرماه برگزار می شود  که هر دوره به میزبانی کشورهای مختلف می باشد. مؤسسه در سال 1391 میزبان نهمین دوره این مسابقه بود که بالغ بر 300 نفر از کشورهای مختلف در آن دوره شرکت کردند( اطلاعات کامل در سایت IRJSO) .

مسابقه المپیاد علوم نوجوانان IRJSO در ایران به منظور انتخاب تیم اعزامی به مسابقه بین المللی هر ساله در تابستان انجام می گیرد. از بین شرکت کنندگان در مسابقه 6 نفر انتخاب شده وپس از طی یک دوره کارگاه آمادگی به مسابقه بین المللی IJSO اعزام می شوند. سیلابس های این مسابقه به فارسی در پیوست آمده است. 

 مسابقه و ترکیب بندی سؤالات

المپیاد شامل سه بخش است که در سه روز با فواصل یک روزه برگزار می شود. مسابقه در این سه روز بین سه تا چهار ساعت در روز به طول می انجامد. شامل سه بخش تستی، تشریحی و عملی است. در بخش تستی، هر یک از مباحث فیزیک، شیمی و زیست شامل 10 سوال است. در بخش تشریحی سوالات به صورت ترکیبی از فیزیک، شیمی و زیست می باشد. بخش سوم شامل آزمایش و تشریح در این سه مبحث علمی است و کار در قالب دو گروه شدن اعضای تیم انجام می گیرد.  در این قسمت امتیاز تیمی به هر یک از اعضای تیم نیز داده می شود. ماکزیمم امتیازی که به هر قسمت تعلق می گیرد به ترتیب زیر است: بخش اول: 30 امتیاز بخش دوم : 30 امتیاز بخش سوم: 40 امتیاز
در فواصل بین روزهای مسابقات دانش آموزان در مباحث علمی و بازدید از مناطق مختلف که برای آنها تدارک داده می شود، شرکت می کنند.
اولین دوره حضور ایران در در کشور اندونزی در سال 2004 بود و به دنبال آن از سال های 2008 به بعد هر ساله تیم ایران در این المپیاد حضور رسمی یافته است که منجر به کسب مدال های نقره و برنز گردیده است.

اطلاعات کامل دوره های مختلف شرکت در مسابقه جهانی IJSO در سایت رسمی IRJSO  می باشد.

IJSO ایران و پنجمین دوره 
December 7-16, 2008
Changwon, Gyeongsangnamdo, Korea
اولین دوره شرکت  رسمی تیم ایران  در پنجمین دوره المپیاد IJSO در کشور کره در آذر سال 1387 بود. 
 لیلا زرکش کاشانی، آرمیتا حاج محمد تقی صیرفی، مانا مبشری، ساینا سید قاسمی پور، یاسمین حقیقت، نیلوفر زارع اعضای تیم ایران بودند و لیلا زرکش کاشانی موفق به کسب مدال برنز گردید.
برندگان مدال طلای پنجمین دوره IJSO:
کره، تایوان، برزیل، آلمان، مجارستان، اندونزی،رومانی،روسیه، سنگاپور،اسلواکی، تایلند
برندگان مدال نقره پنجمین دوره IJSO::
کره، تایوان، استرالیا، برزیل، استونی، آلمان، انگلیس، مجارستان، هند،  اندونزی، قزاقستان، مغولستان، فیلیپین، صربستان، روسیه، سنگاپور،اسلواکی، تایلند
برندگان مدال برنز پنجمین دوره IJSO:
کره، تایوان، افغانستان، آرژانتین، استرالیا، آذربایجان، بولیوی، برزیل، برونوئه، بلغارستان، کامبوج، استونی، غنا، انگلیس، هنگ کنگ، مجارستان، هندوستان، اندونزی، ایران، ایرلند، قزاقستان، کنیا، کویت، لیتوانی، مالزی، مکزیک، مغولستان، میانمار، هلند، نیجریه، فیلیپین، رومانی، صربستان، اسلواکی، افریقای جنوبی، سریلانکا، عربستان، زیمبابوه
 
ایران و ششمین دوره IJSO          
December 2-11, 2009
Baku, Azerbaijan
ششمین دوره مسابقات فیزیکدانان جوان ایران درشهر باکو، آذربایجان از یازدهم تا 20 آذر 1388 برگزار گردید . در این دوره 56 کشور شرکت داشتند که تعدادی از آنها به عنوان ناظر یاobserver شرکت داشتند تا سال آینده اجازه رسمی حضور تیمی داشته باشند.
در این دوره شهرزاد خرسند از ایران در مجموع امتیازات موفق به کسب مدال برنز گردید. 
 
 ایران و هفتمین دوره IJSO          
December 2-11, 2010
Abuja, Nigeria
 سومین دوره اعزام تیم نوجوانان ایران به هفتمین دوره مسابقات علوم(فیزیک- شیمی- زیست)  در تاریخ دوم تا 11 دسامبر 2010 به کشور نیجریه صورت گرفت که تیم ایران موفق به کسب مدال برنز و نقره جهت کار تیمی به صورت عملی و تئوری و همچنین کار فرهنگی در جهت آشنایی کشورها با کشور ایران گردید. نخستین دوره مسابقات داخلی IRJSO توسط مؤسسه اندیشه های خلاق جوان آریایی و با همکاری اداره کل انجمن های علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در دو تاریخ23 شهریور و 3 مهر 1389 در محل اداره کل انجمن های علمی دانشگاه ساختمان شهید چمران طی دو مرحله عملی و تئوری برگزار گردید و تیم منتخب عبارت بودند از:
رژین عنبر افشان،نگین دهقانی،شیرین پزشکپور،یاسمن روحانی فر،بهاره مستفیض،رکسانا نیکوکار
 
ایران و هشتمین دوره IJSO          
December 2-11, 2011
Durban, South Africa
دومین دوره مسابقه داخلی IRJSO  نوسط مؤسسه در تهران برگزار شد و یک تیم از این مسابقه جهت اعزام به هشتمین دوره مسابقه بین المللی IJSO در افریقای جنوبی انتخاب گردید . اعضای تیم عبارت بودند از: :
محمد حسین اسدی لاری، مجتبی فیاض بخش، علیرضا امانی همدانی، یاسمین علیمردانی، مانا محسن زاده و کیانا مجتهد زاده که از این میان محمد حسین اسدی لاری و مجتبی فیاض از مجتمع نیکان موفق به کسب دو مدال برنز گردیدند. در این دوره 41 کشور شرکت کردند.
 
ایران و نهمین دوره IJSO          
December 1-10, 2012
Tehran, Iran
 
 
ایران و دهمین دوره IJSO          
December 1-10, 2013
Pune, India
 
نوجوانان ایرانی موفق شدند در دهمین دوره المپیاد بین المللی علوم نوجوانان در پونا هند که در تاریخ 12 تا 22 آذر1392  مدال برنز جهانی را کسب کنند . در این دوره 42 کشور شرکت داشتند  که در طول 10 روزحضور در مسابقات به مسابقات جانبی هم پرداختند .از  دبیرستان نیکان ، محمد علی رنگین کمان، علی رضا درزی رامندی و امیر حسین امینی منش و دبیرستان بعثت مشهد ، علی شاطریان، آریا دلشاد  و علیرضا سیدی اعضای تیم ایران بودند که مدال برنز به امیر حسین امینی منش از دبیرستان نیکان تعلق گرفت . در کنار این مسابقه، مسابقه فوتبال بین تیم های کشورهای مختلف نیز انجام شد که دانش آموزان علی شاطریان و علیرضا سیدی از اعضای تیم برنده موفق به کسب کاپ این مسابقه گردیدند. 
 
December 2015
kyungpook National University
Daegu, South Korea
 
تیم انتخابی ایران  در دوازدهمین دوره مسابقه علوم نوجوانان در کره جنوبی در شهر Daegu و دانشگاه kyungpook National University در آذر ماه 1394شرکت کرد. نوجوانان ایرانی : نرمین فتحی، ابوالفضل خسروی، مانی امانی، امیر علی خلیلی و علی قبله در مقابل 44 تیم دیگر از 44 کشور به رقابت پرداختند. این مسابقه که شامل سه بخش تستی، تئوری و آزمایشگاهی می باشد بیشترین امتیاز را در بخش آزمایشگاهی دارد. در این میان ابوالفضل خسروی موفق به مدال برنز گردید. 
 

شرکت تیم ایران در دوره های مختلف IJSO

سایت رسمی مسابقه IJSO

عکس های IJSO 2012 به میزبانی مؤسسه اندیشه های خلاق جوان آریایی

 

بازدید 3798 بار
آخرین ویرایش در سه شنبه, 11 آبان 1395 16:27
محتوای بیشتر در این بخش: مسابقه انتخابی IJSO 2015 »

تماس با ما

  
مؤسسه اندیشه های خلاق جوان آریایی خیابان شریعتی، خیابان ملک، پ 32 ، واحد 14
 
تلفن: 77507013,33909272-9821+

تلفکس: ۷۷۵۲۲۳۹۵-۹۸۲۱+

همراه: ۹۸۹۳۵۸۸۲۱۴۹۴+

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید,این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید,این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 تلگرام:http://t.me/AYIMI

ayimiinsta:اینستاگرام

آپارات:http://www.aparat.com/ayimi