News

News

جایزه بزرگ دانشمندان جوان در بخش های مختلف دانشجویی و دانش آموزی :

- کنفرانس دانشمندان جوان ICYS ، APCYS، i-RYSCE، .... 

- مسابقه طبیعی دانان نوجوان IYNT

مسابقه فیزیکدانان جوان

- جشنواره های اریگاسای، کالیدوسکوپ، عکاسی علمی و ...

دانشمندان جوان با ارائه راهکارها  و خلاقیت های خود در ارائه حل مسائل در زمینه های مختلف علوم پایه شامل فیزیک، شیمی، زیست، علوم زیستی و محیط زیست و ... بدون کپی برداری از جایی مجوز ورود به رخدادهای مرتبط داخلی و بین المللی هر بخش را خواهند گرفت و از جوایز هر بخش برخوردار می شوند. 

 

ادامه مطلب...

نخستین جشنواره هنری اریگامی و علوم با نام اوریگاسای (Origa-Scie) 

این جشنواره در قالب مسابقه کاغذ وتا در بخش های مختلف و در رده های سنی گوناگون از طریق همکاری مشترک مؤسسه اندیشه های خلاق جوان آریایی  و موسسه علم و فن ادیب برگزار می شود.

جشنواره هنری اوریگا سای در چند بخش برگزار می گردد. شرکت کنندگان می توانند در هر بخش بر اساس تعاریف و قوانین آن بخش کارهای خود را  ارائه دهند.

مهلت ثبت نام:۳۰ آبان ۱۳۹۶

جوایز این جشنواره در بخش های مختلف شامل لپ تاپ، تبلت و جوایز نقدی 

اطلاعات کامل در سایت مؤسسه علم و فن ادیب

ادامه مطلب...

یازدهمین دوره مسابقه PYPT  آغاز شد. علاقه مندان طبق قوانین این دوره  می توانند با ارسال مسائل خود در این مسابقه شرکت کنند تا اجازه ثبت نام داشته باشند . 

جوایز این دوره PYPT

-مدال طلا به 4 تیم نخست

- مدال نقره به تیم های رتبه پنجم تا نهم

- مدال برنز به تیم های رتبه دهم تا دوازدهم

- اهدای گواهینامه بین المللی به کلیه شرکت کنندگان

-بورسیه نفربرگزیده  علمی- اخلاقی تیم اعزامی به IYPT

- چاپ مقالات برگزیده در ژورنال های بین المللی

قوانین جدید جهت انتخاب تیم IYPT

توجه داشته باشید 4 تیم نخست  در مسابقه جزء 30 نفر اولیه شرکت کننده در کارگاه می باشند و امتیازات مرحله اول و دوم جهت انتخاب نفرات بعدی تا 30 نفر می باشد. 

مرحله اول:

کلیه علاقه مندان می توانند در قالب تیمی(3 تا 5 نفر) و یا انفرادی دراین مرحله شرکت کنند.

- مقالات در یک تیم نباید تکراری باشدو همه مقالات اعضای یک تیم به همراه فرم ثبت نام ، اسکن شناسنامه و یک عکس یک جادر قالب  rar باید ارسال شود. 

- انفرادی ها باید هر کدام دو مقاله ارسال کنند.

- فرمت ارسال مقاله برای هر دو دسته فوق یکسان است که از بخش پیوست این صفحه می توانید آن را دانلود کنید( فقط یک صفحه). توجه کنید که مسائل خارج از این فرمت پذیرفته نمی شوند. 

- مهلت ارسال مقالات طبق فرمت اعلام شده :  ساعت 24 روز شنبه 20 آبان 1396 ( این تاریخ به هیچ وجه تمدید نمی شود)

- اعلام نتایج نهایی مقالات پذیرفته شده: ساعت 24 روز جمعه 26 آبان 1396

- مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان: 27 آبان 1396 با واریز هزینه ثبت نام و ارسال اسکن فیش واریزی( این تاریخ به هیچ وجه تمدید نمی شود)

اطلاعات کامل ثبت نام در بخش مسابقه PYPT

مرحله دوم:

زمان برگزاری مرحله دوم: 23 آذر 1396( این تاریخ به هیچ وجه تمدید نمی شود)

ثبت نام شدگان و پذیرفته شدگان مرحله اول ،در دو بخش عمومی و تخصصی سوالاتی را در مرحله دوم پاسخ می دهند.

بخش عمومی: کتاب فیزیک دبیرستان، کتاب هالیدی و ریاضی توماس

بخش تخصصی: سوال مرتبط با فیزیک مساله حل شده IYPT برای هر نفر

 سیلابس ها در پیوست

بر اساس میانگین نمره تیمی در مرحله اول و دوم  تیم هایی که حد نصاب را بدست آورده باشند برای شرکت در مرحله اجرایی مسابقه طبق قوانین بین المللی شرکت می کنند . هر تیم کلیه نقش های Rep ، Opp و Rev را می پذیرد. همه اعضای تیم باید حد اقل یک بار ارائه نقش داشته باشند تا بتوانند توانایی های خود را در مقابل داوران به نمایش بگذارند. 

مرحله سوم:

زمان برگزاری مسابقه: 12 و 13 بهمن 1396

افرادی که در قالب تیمی شرکت نمی کنند به صورت انفرادی در این مرحله مصاحبه می شوند.  

مرحله چهارم: 

انتخاب 30 نفر برتر با مجموع امتیازات کسب شده در مراحل مختلف مسابقه جهت شرکت در کارگاه های آمادگی IYPT. کارگاه ها در دو بخش  برگزار می گردد: 

1- کارگاه فیزیک عمومی به زبان انگلیسی

2- کارگاه  تخصصی سوالات حل شده

برنامه  و هزینه کارگاه ها: 

هزینه دوره اول جهت 30 نفر: 5400000 ریال برای هر نفر

هزینه دوره دوم جهت 20 نفر: 5000000 ریال برای هر نفر

هزینه دوره سوم برای 5 نفر نهایی: رایگان

30 نفر برگزیده در کارگاه فیزیک عمومی  و تخصصی شرکت می کنند و پس از طی دوره در یک آزمون شرکت می کنند تا 20 نفر از بین آنها انتخاب شوند. 

استاد

تاریخ کارگاه فیزیک عمومی

 آقای دکتر کسری فرائین

3/12-10/12-17/12- 24/12 ( 3 جلسه 2 ساعته در هر روز اعلام شده)

 

استاد تاریخ کارگاه فیزیک تخصصی
آقایان دکتر محمد قربانی،  حسین سالاری و محمد مهدی شریعتمدار 4/12- 11/12- 18/12- 25/12 ( 3 جلسه 3 ساعته در هر روز اعلام شده ، در هر جلسه هر دو استاد بر اساس مسائل حل شده با 10 نفر کلاس برگزار می کنند) 

 20 نفر منتخب در کارگاه تخصصی با حضور 4 استاد شرکت می کنند تا پس از دو ماه فروردین و اردیبهشت در آزمون انتخاب 5 نفر نهایی شرکت کنند. 

اساتید  تاریخ کارگاه تخصصی 
آقایان دکتر محمد قربانی، کسری فرائین،  حسین سالاری و محمد مهدی شریعتمدار فروردین و اردیبهششت 1397 هر هفته برای هر 10 نفر کلاس 3 ساعته با 2 استاد برگزار می شود

دوره نهایی آموزش 5 نفر نهایی منتخب در تیر ماه برگزار می گردد.  

 

اعضای کمیته اجرایی یازدهمین دوره PYPT:

 

کلیه تصمیمات و قوانین مسابقه داخلی توسط کمیته اجرایی در هر سال تصویب می گردد. این اعضا ترکیبی از 2 نفر از اعضای هیات مدیره موسسه و همکارن ما می باشد که در هر سال از سوی مؤسسه معرفی می گردند . در این دوره همکاران مؤسسه عبارتند از :

 

1- آقای دکتر محمد قربانی  (دکترای فیزیک و پژوهشگر فوق دکترا دانشگاه صنعتی شریف ، محقق در IPM)

Postdoctoral Researcher,
Physics Department, Sharif University of Technology (SUT), Tehran, Iran
National Condensed Matter Lab (NCML), Institute for Research in Fundamental Sciences (IPM), Tehran, Iran
 
2- آقای دکتر کسری فرائین ( دانشجوی دکترای فیزیک دانشگاه صنعتی شریف، ارائه پروژه و حضور در دانشگاه هاروارد ، دانشجوی میهمان دردانشگاه ETH  زوریخ سوئیس)
 
Kasra Farain, PhD student of Physics, Department of Physics, Sharif University of Technology
 
 
3- آقای دکتر حسین سالاری( دانشجوی دکترای فیزیک دانشگاه صنعتی شریف، محقق در IPM)
 
 
4- محمد مهدی شریعتمدار
عضو سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و بنیاد ملی نخبگان
لیسانس مکانیک صنعتی امیرکبیر
لیسانس هوافضای صنعتی امیرکبیر
ارشد مکانیک صنعتی امیرکبیر گرایش مواد کامپوزیت
دانشجوی دکتری هوافضای صنعتی امیرکبیر گرایش سازه

 

ادامه مطلب...

ششمین دوره کنفرانس بانوان فیزیکدان در تاریخ 25-29 تیرماه 1396 در دانشگاه بیرمنگام انگلستان توسط IUPAP و IOP برگزار گردید. در این کنفرانس حدود 200 فیزیکدان از کشورهای مختلف شرکت کرده بودند. این کنفرانس یکی از مهمترین رخدادهایی است که فیزیکدانان سراسر دنیا گرد هم می آیند تا علاوه بر مسائل زنان در اجتماعات فیزیک در مورد تحقیقات اخیر در رشته های مختلف فیزیک با یکدیگر به بحث و گفتگو بپردازند. همانگونه که اعلام شد سهم زنان در فیزیک در کل دنیا 20 درصد است که برای بررسی این مساله اتحادیه فیزیک کاربردی IUPAP کنفرانس ICWIP را هر 3 سال یکبار برگزار می کند. که اعضای این اتحادیه به عنوان اعضای کمیته بین المللی در این کنفرانس عبارتند از :

Dr. Igle Gledhill از افریقای جنوبی و رئیس کمیته بین المللی، Dr. Gillian Butcher از انگلیس، Dr. Shohini Ghose از کانادا، Dr. Dina Izadi از ایران، Dr. Kwek Leong Chuang از سنگاپور، Dr. Lilia Meza Montes از مکزیک، Dr. Prajval Shastri از هند، Dr. Silvina Ponce Dawson از آرژانتین

در این دوره کنفرانس خانم ها Dr. Apriel Kimaada Hodari از امریکا و Dr. Francisca Nneka Okeke از نیجریه و Dr. Kui-juan Jin از چین به کمیته بین الملی ملحق شدند. در این دوره شرکت کنندگان در کارگاه های مختلف با عناوین زیر شرکت کردند:

workshops on education, gender studies, professional development, cultural bias and workplace improvement

در کارگاه آموزش فیزیک خانم دکتر دینا ایزدی به ارائه موضوع Origami as an Art in Physics Education پرداختند. جایزه انستیتو فیزیک انگلیس،IOP، به خانم دکتر Professor Dame Jocelyn Bell Burnell کاشف پولسارها اهداگردید. 

   
 

 

 

 

 

ادامه مطلب...

از علاقه مندان به شرکت در مسابقاتی که توسط مؤسسه اندیشه های خلاق جوان آریایی برگزار می گردد، از جمله مسابقات PYPT، IYNT،IRJSO،IRPT، ICYS دعوت می شود تا در کارگاه های آمادگی که از تابستان 1396 آغاز می گردد ثبت نام نمایند.کارگاه آمادگی مسابقه IYPT 2018 که در کشور چین برگزار می گردد نیز در این برنامه گنجانده شده تا شرکت کنندگان پس از گذراندن دوره های لازم در مسابقه PYPT 1396 شرکت داده شده و در نهایت برگزیدگان جهت اعزام انتخاب شوند. بدین منظور فرم ثبت نام را از قسمت پیوست دانلود نمایید و اطلاعات لازم را در آن را پر کرده و به ایمیل مؤسسه ارسال نمایید. تاریخ کلاس هااز طریق ایمیل به ثبت نام کنندگان اعلام می گردد. براساس قوانین جدید شرکت کنندگان در این دوره ها پس از ارسال حل مسائل خود در تاریخ معین شده در بخش ثبت نام مسابقهPYPT /IYPT  در صورت کسب حد نصاب امتیازات در هر بخش وارد مرحله دوم یعنی ثبت نام شده که پس از آن به ارائه کارهایشان می پردازند. برای اطلاعات بیشتر به قوانین و مراحل این دوره مسابقه مراجعه نمایید.  

هزینه ثبت نام کارگاه براساس مسابقات مختلف و اساتید انتخابی متغیر می باشد که اطلاعات آن در هنگام ثبت نام به اطلاع شرکت کنندگان می رسد. 

ادامه مطلب...

نوجوانان ایرانی در 24 امین دوره کنفرانس دانشمندان جوان آلمان که در بخش های مختلف از جمله مهندسی، ریاضی، کامپیوتر، فیزیک، علوم زیستی و محیط زیست بود به ارائه پروژه های خود پرداختند و موفق به کسب  مدال های طلا و برنز گردیدند و در مجموع بعد از تیم آلمان رتبه دوم را کسب کردند. اسامی شرکت کنندگان در ICYS 2017 که در اشتوتگارت آلمان برگزار گردید عبارتند از:

حانیه حسین زاده  از فرزانگان 6 در بخش مهندسی مدال طلا و برنز

مهسا دهقان منشادی از فرزانگان 6 در بخش علوم ریستی مدال طلا

کامیار کریمی فخر از علامه طباطبایی تهران در بخش فیزیک مدال برنز

سارا جلیلی منشادی از فرزانگان 3 تهران در بخش مهندسی مدال برنز

دالیا داوودی از فرزانگان گرج  در بخش علوم زیستی مدال برنز 

فاضله شمس آبادی از فرزانگان سبزوار در بخش مهندسی مدال برنز

روزبه سلمانی از سمنان در بخش فیزیک و کامپیوترگواهینامه شرکت در مسابقه

لعیا فانی از شیراز در بخش فیزیک گواهینامه شرکت در مسابقه

مبینا سبک روح در بخش فیزیک گواهینامه شرکت در مسابقه

خبر مسابقه در اخبار جوانه های شبکه 2 

خبر Pars today

خبر دیده بان علم ایران

تصاویر بیشتر در کانال تلگرام مؤسسه   https://t.me/AYIMI

 

ادامه مطلب...

 مرحله داخلی مسابقه IYNT 2017  در تاریخ 22 فروردین 1396 برگزار گردید. در این دوره تیم هایی از مدارس فرزانگان 2، شایستگان، تربیت، ولایت، شریعتی ،پژوهشگاه ولیعصر تربت حیدریه و شاهد معلم شرکت داشتند و نتایج آن به ترتیب زیر است:

اعضای تیم  های انتخابی جهت اعزام به پنجمین دوره IYNT که در چین برگزار می گردد،  ابتدا از رده سنی 2 1تا 16 سال  و در نهایت در صورت ظرفیت موجود از رده سنی 16 تا 18 سال انتخاب می گردند. 

ادامه مطلب...

 تیم ایران در نخستین کنفرانس دانشمندان جوان مالزی در بخش بیولوژی 2 مدال نقره در ارائه و 2 مدال برنز در بخش پوستر توسط مینا قیاسی و رژینا نیک فرمان مطلق از مدرسه فرزانگان 1 و یک مدال نقره در بخش فیزیک توسط نوید داور از پژوهشسرای ولیعصر تربت حیدریه بدست آورد . همچنین افرا شاه آبادی از مدرسه فرزانگان 7 ، حانیه محمد خانی از مدرسه فرزانگان 2 و مبینا محمودی از مدرسه آبسال هر کدام در بخش فیزیک یک مدال برنز کسب کردند. 

 


رقابت بین المللی در کنفرانس دانشمندان جوان به همراه نمایشگاه جانبی مطابق با قوانین ICYS در کشور مالزی توسط سازمان Malaysia Young Scientists Organization , MYSO  برگزار می گردد که برای نخستین بار مؤسسه اندیشه های خلاق جوان آریایی به عنوان نماینده این مسابقه تیم اعزامی خواهد داشت.  منتخبین مسابقه PYPT  به همراه پروژه های آزاد دیگر در زمینه های زیست، شیمی، فیزیک، ریاضی، کامپیوتر و ... در  کنفرانس  I-RYSCE به ارائه پروژه های خود به زبان انگلیسی می پردازند. این کنفرانس توسط کالج سلطنتی مالزی RMC با همکاری دانشگاه ملی مالزی NDUM در کوالالامپور برگزار می گردد که به برندگان جوایز و مدال های طلا ، نقره و برنز اهدا م شود. 

حدود  250 نفر از کشورهای مختلف از جمله برزیل، هند، اندونزی، استرالیا، ترکیه،فیلیپین، تایلند، قرقزستان،... علاوه بر دانش آموزانی از مالزی  در این کنفرانس شرکت می کنندتا به ارائه پروژه های خود در زمینه های مختلف بپردازند. علاوه بر آن شرکت کنندگان در بخش نمایشگاه جانبی این کنفرانس با ارائه پوسترهای خود می پردازند و در این رقابت نیز برترین ها مدال و جایزه می گیرند. اطلاعات کامل این کنفرانس در سایت i-RYSCE  آمده است. 

تیم ثبت نام شده ایران پس از طی دوره های آمادگی این کنفرانس که در مؤسسه برگزار می گردد در تاریخ 10-15 July به کوالالامپور اعزام می شود. 

 

ادامه مطلب...

در شماره جدید ژورنال STEM Fellowship کانادا دو مقاله ارسالی از مؤسسه به چاپ رسید. مقاله ارائه شده در ICYS 2016 رومانی توسط هدی سراج که موفق به دریافت مدال برنز گردید و مقاله ارائه شده در نهمین دوره PYPT توسط رژینا صدیق. این مقالات در سایت این ژورنال  Volume 3, Number 1، February 2017 به صورت آنلاین در دسترس است. 

 

 

ادامه مطلب...
18 بهمن 1395 منتشرشده در News نوشته شده توسط 478 نظرها

انتخاب نهایی تیم های IYPT/AYPT 2017

 انتخاب نهایی تیم های IYPT / AYPT 2017: 

تیم IYPT 2017  دانشگاه سنگاپور( 4-12 July):

1- آرین یوسفلی از مدرسه بعثت مشهد

2- نیکاسادات امامی از مدرسه فرزانگان 1

3- مینا بیگی از مدرسه فرزانگان 1

4- آیدا رسولی از مدرسه فرزانگان 3

5- رژینا صدیق از مدرسه فرزانگان 2

تیم AYPT2017 دانشگاه مونتانا لئوبن (19-23 April):

1- مریم شریفیان از مدرسه فرزانگان 2 دوره اول

2- آیدا دوست محمدی از مدرسه آبسال

3- سحر فاضلی از مدرسه فرزانگان 7

تثبیت این نفرات منوط به شرکت منظم در دوره های آمادگی و  ارسال مسائل خواسته شده از ایشان می باشد. در غیر این صورت از افراد بعدی جایگزین می گردند.

تیم اعزامی به مسابقه بین المللی مالزی - کوالالامپور( 10-15 July):

به علت محدودیت ، اعضای تیم پس از تثبیت نهایی اعلام می شوند


 انتخاب اولیه اعضای تیم های اعزامی به IYPT/AYPT 2017 در جدول زیر آمده است. تیم های نهایی پس از شرکت این افراد در کارگاه های آمادگی اعلام خواهند شد. 

رتبه بندی تیم های شرکت کننده در دهمین دوره PYPT

دهمین دوره مسابقه PYPT  در 15 بهمن دانشگاه خوارزمی برگزار گردید.

در این دوره تیم های شرکت کننده از مدارس مختلف شهر تهران و شهرستان های دیگر در دو مرحله به رقابت پرداختند. مرحله اول با ارائه کارها در آذر ماه و مرحله دوم پس از تکمیل آزمایشات به صورت گروهی انجام شد. داوران این دوره از اساتید و دانشجویان دانشگاه های مختلف دعوت به عمل آمد که تعدادی از آن ها سرپرستان تیم ها نیز بودند. در این دوره شرکت کنندگان به صورت مستقل (کمتر از 3 نفر  ) و تیمی ( از 3 نفر به بالا) شرکت داشتند (نفرات مستقل  جزء رده بندی تیمی قرار نمی گیرند). ترتیب رده بندی پس از محاسبه امتیازات فردی و با توجه به ایفای نقششان به ترتیب زیر است: 

*****اهدای تندیس تیم برتر به دبیرستان بعثت مشهد 

***** برندگان جایزه نقدی و تندیس بهترین ارائه علمی مینا بیگی و نیکا سادات امامی  نفرات مستقل از فرزانگان 1 و مبین مرادی از علامه حلی 1

***** برندگان جایزه نقدی و تندیس بهترین مستندات علمی- هنری بنفشه قلی نژاد و پانیذ ملا قدیمی از فرزانگان 3 

اسامی 30 نفر برگزیده این مسابقه در هر مساله  جهت شرکت در مرحله انتخابیه تیم های اعزامی به مسابقات IYPT/AYPT عبارت است از:

آرین یوسفلی  بعثت مشهد- نیکا سادات امامی فرزانگان 1-مبین مرادی حلی 1- سحر فاضلی فرزانگان 7- دایانا موثقی راه رشد- رژینا صدیق فرزانگان 2-آیدا دوست محمدی آبسال- امیر مهدی جعفری بعثت مشهد- مینا بیگی فرزانگان 1- ستایش رستگار فرزانگان 3- پریانظری نژاد گیاشی الهام- پریناز عصاره راه رشد- حمید رضا فغانی بعثت مشهد- افرا شاه آبادی فرزانگان 7- مریم شریفیان فرزانگان 2- کوثر بهنام دیلمی فرزانگان 7- آیدا رسولی فرزانگان 3- میترا زمردی آبسال- نوید داور پژوهشگاه ولیعصر تربت حیدریه- محدثه مطلوب فرزانگان 2- علیرضا حمیدیان بعثت مشهد- غزاله شجاع تربیت- مهدیه شهرابی فراهانی الهام- هانیه محمد خانی فرزانگان 2- بنفشه قلی نژاد فرزانگان 3- نیکی احدی راه رشد- درسا قره داغلی فرزانگان 3- مهسان فردوسی آبسال- بهار صدر راه رشد- مهرانا محمدی آبسال

 پس از تعیین اعضای تیم های IYPT/AYPT  دیگر نفرات علاقه مند در مسابقه علمی - فرهنگی دانشگاه  مالزی  شرکت داده می شوند که در آن به 15 درصد شرکت کنندگان مدال طلا، 30 درصد مدال نقره و 55 درصد مدال برنز اهدا می شود. 

 

ادامه مطلب...

تماس با ما

  
مؤسسه اندیشه های خلاق جوان آریایی خیابان شریعتی، خیابان ملک، پ 32 ، واحد 14
 
تلفن: 77507013,33909272-9821+

تلفکس: ۷۷۵۲۲۳۹۵-۹۸۲۱+

همراه: ۹۸۹۳۵۸۸۲۱۴۹۴+

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید,این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید,این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 تلگرام:http://t.me/AYIMI

ayimiinsta:اینستاگرام

آپارات:http://www.aparat.com/ayimi